x
“Gençler Kent Yönetiminde Söz Sahibi Oluyor”

Gençler söz sahibi oluyor, gelecek nesillerin temsilcisi olarak kent yönetiminde artık biz de varız diyor. Mersin Erdemli’de 15-21 yaş arası gençler, yaşadıkları kentte söz sahibi olmak için Erdemli Belediyesi’nin başlattığı Gençlik Meclisi projesi için oy kullandı.

Erdemli’de yaşayan gençlerin, kent yönetimine doğrudan katılımlarını sağlayacak, gençlerin problemlerini doğrudan dile getirebileceği, gençlerin istedikleri komisyonlarda görev alarak, projeler üretip geliştirebileceği, kamu kurum ve kuruluşları ile doğrudan iletişime geçebilecekleri, gençlerden oluşan, demokratik siyaset üstü bir yapı olan Gençlik Meclisi seçimini gerçekleştirdi.

Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen seçime gençlerin katılımı yoğundu. Gençlik Meclisi için seçilecek olan başkan adayları tek tek kendilerini tanıttı ve projelerini sundu. Başkan adaylarının projelerini dinleyen gençler oylarını  kullandı. Yapılan oylar sonucunda Ali Öğer isimli genç, Gençlik Meclisi’nin başkanı seçildi.

“Erdemli için Biz de Söz Sahibiyiz”

Kent yönetiminde artık gençlerin de olacağını ifade eden İrem Çetinel, “Gençlik Meclisi şu sebepten dolayı önemli. Gençlerimizin başkanlarımıza yönelik mesela fikirlerimizi felan söyleyebileceğimiz, sunabileceğimiz bir köprü görevi görüyor. Bunun için bu kadar önemli. Fikirlerimizi, projelerimizi felan iletebiliyoruz çok daha rahatlıkla yani bu şekilde. Biz gençler olarak daha çok söz sahibi olacağımızı düşünüyoruz. Kazanan arkadaşımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Gençlik Meclisinin gençlerle yetkililer arasında önemli bir köprü olacağını ifade eden Sıla Şahin, “Biz gençler olarak bugün Gençlik Meclisi için oy kullandık. Bu seçim gençlerle daha çok diğer büyükler arasındaki köprüyü yani ulaşımını sağlayacak. Bunun için başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Gençlere verilen bu fırsat için mutlu olduğunu ifade eden Selim Kaya, “Erdemlimiz için artık biz gençler de söz sahibiyiz. Bu söz hakkını bize veren Erdemli Belediye Başkanımız Sayın Mükerrem Tollu beyefendiye tekrardan teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bundan sonra inşallah her şey Erdemlimiz ve biz gençler için de çok iyi olur. Bu projeyi hazırlayanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çoğunluk oylar sonucu başkan seçilen Ali Öğer, “Genç kardeşlerimiz bize oy verdi ve başkan seçildik. Bu projeyle gençlerimize hizmet konusunda köprü olacağız” diye konuştu.

Öte yandan Gençlik Meclisi’nde gençler, Çevre ve Şehir Sorunları Komisyonu, Eğitim ve Öğrenci Sorunları Komisyonu, Kültür-Sanat ve Turizm Komisyonu, Gençlik ve Spor Komisyonu, Engelliler Komisyonu, Mahalle Temsilcilikleri Komisyonu, Dijital Bilişim ve Sosyal Medya Komisyonu’nda görev alabiliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 7 5 1 16
2 GS  Galatasaray 7 5 1 16
3 İBFK  M.Başakşehir 6 4 0 14
4 BJK  Beşiktaş 7 4 1 14
5 KON  Konyaspor 7 4 1 14
6 FB  Fenerbahçe 6 4 1 13
7 TS  Trabzonspor 7 4 2 13
8 KYS  Kayserispor 7 4 3 12
9 GFK  Gaziantep FK 7 3 2 11
10 KSM  Kasımpaşa 7 3 4 9
11 ALNY  Alanyaspor 7 2 3 8
12 GRS  Giresunspor 6 2 3 7
13 FKGK  Karagümrük 6 1 2 6
14 ANT  Antalyaspor 7 2 5 6
15 İST  İstanbulspor 6 1 3 5
16 MKE  Ankaragücü 6 1 4 4
17 SVS  Sivasspor 7 0 3 4
18 ÜMR  Ümraniyespor 7 0 5 2
19 HTY  Hatayspor 6 0 5 1
20
21

Reklam

Yazarlarımız

Mersin Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği